O nás 

O psy se zajímám již od svého narození, ale ano!, jako dar k porodu dostala moje maminka od mého tatínka štěně slovenského čuvače ( narodila jsem se na Slovensku - toto plemeno tam je rozšířenější než u nás ).

Fenka jménem Bela provázela moje kroky od mých prvních dnů. Samozřejmě dospěla dřív v rozumného tvora, nežli já, tak mě hlídala a houpala v kočárku. Později vyrovnávala balanc při mých prvních krůčcích. Pokud to šlo, Bela měla i své povinnosti správného salašnického psa, tak jsme i spolu spali v jedné posteli. Tak jako je pro štěňata důležité ranné stadium života v blízkosti člověka, tak i mě toto ovlivnilo. Svůj život si již bez psa nedovedu představit.

Na základní škole jsem hltala veškerou dostupnou kynologickou literaturu. Sbírala jsem pohledy psů, kupovala každou novou knihu o psech, která vyšla. Znala zpaměti všechna plemena psů. V této době již nacházím zárodek zalíbení v chrtech.

Na střední škole - to už v Praze, jsem pravidelně chodila vypomáhat do psího útulku - tenkrát  se nacházel ještě v Jinonicích. Tam jsem sbírala zkušenosti i se psy, kteří nepřišli z dobrého prostředí. Bylo to bolestné, ale poučné i z veterinárního úhlu.

Těsně po sametové revoluci jsem se přihlásila do Klubu chovatelů chrtů i přesto, že jsem žádného chrta nevlastnila. Jezdila jsem na výstavy psů a dostihy chrtů a tiše fandila a záviděla jejich miláčky. Dál jsem si rozšiřovala znalosti o chrtech.

Po deseti letech chrtí teorie jsem se rozhodla vstoupit konečně do řad majitelů chrtů a tím vstoupit do chrtí praxe. Zvolila jsem si plemeno italského chrtíka pro svoji velikost vhodnou do pražského bytu.

Naše chovatelská stanice byla zaregistrována 03.01. 2002. Tento den považuji za počátek mé další dlouhé životní cesty, která bude trnitá, ale věřím, že když člověk dělá své dílo s radostí a bez špatných vedlejších úmyslů, tak se mu dílo vydaří a bude rozdávat jen radost.

Proto vítejte na našich stránkách, snad Vám zpříjemní chvilku, kterou jim věnujete. 

Proč název “ BUGSY“ ?

Sám název odpovídá na tuto otázku.
Osvojila jsem si právo DÁT ŽIVOT. Jsem zodpovědná za jeho budoucnost, vzhled a zdraví.Osvojila jsem si dát ŽIVOT tvorečkovi s duší, NE pouhému ZVÍŘETI. Jednoduše beru všechna svoje štěňata jako svoje děti.
Od roku 2006 se naše historie zaznamenává pod názvem “FERITTE BUGSY“.